WhatsApp
Menü
Your Cart

Ütü Masa Bezleri ve Pres Bezleri

Ütü Masa Bezleri ve Pres Bezleri

Ütü Masa Bezleri ve Pres Bezleri

Ütü; önemli bir son uygulama işlemidir. Bu nedenle tekstil alanında son ütü denilen bir tabir yer alır. Ürünün dikimi kadar ütülemesi bir o kadar önemlidir. Kumaşın zarar görmemesi, düzgün ütülenmesi ve seri olarak büyük parçaların pres ütüler ile tek seferde ütülenmesi gibi önemli görevleri bulunmaktadır. Ütü yapılırken kullanılan teflon altlık, silikon altlık ve bezler önemlidir. Bezlerin ütü yapmayı kolaylaştıracak nitelikte olması önemlidir.

Ütü Masa Bezleri Çeşitleri

Ütü masasında kullanılacak bezlerin özelliği yanmaması ve kumaşın ütülenmesini kolaylaştırıcı olması önemlidir.

Ütü masası bez çeşitleri;

  • Paskala kol bezi
  • Dar paskara bezi
  • Geniş paskara bezi
  • Ev tipi masa bezi
  • Keçeli ütü masası kılıfı
  • Süngerli ütü masası kılıfı
  • Keçe ütü masası örtüsü

Ütü masaları ev tipi, paskara ya da pres ütü olarak kullanılmaktadır. Ütü kullanımında en önemli detay ise kullanılan kılıf, bez ve altlıklardır. Kumaş yapısına zarar vermeyecek ve ısıdan etkilenmeyecek özel ütü masası aksesuarlarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Paskala Ütü Masası Kol Bezi

Paskara ütü masalarında kullanılan dar kol modeli üzerine gerekli olan, keçeli ütü masası kılıfı yanı sıra kol bezi de önemlidir. Ceket kolları, pantolon gibi dar paçaların girmesini ve ütülenmesini kolaylaştıracak paskara masasında kol için özel keçeden yapılmış bez kullanılmalıdır. Keçe olma sebebi ise ısıya dayanıklı olmasından kaynaklanır.

Dar Paskara Ütü Masası Bezi

Dar paskara modelimizde kullanılacak olan bez ise dar paskara bezidir. Özel kumaşlar için ve hazır giyimde tercih edilen dar paskara bezi keçeden üretilmiştir. Isıya tam olarak mukavemet gösteren keçe ütü masası örtüsü ile kolay ütü yapabiliyorsunuz.

Geniş Paskara Ütü Masası Bezi

Geniş paskara masası daha çok otel, tesis ve restoran gibi büyük parça tekstil ürünlerinin ütülenmesini gerektiren ürünlerde kullanılmaktadır. İnce kumaşların dahi kısa sürede ütülenmesini sağlayan geniş paskara masası vakumlu ya da kendiliğinden buhar kazanlı olarak bulunmaktadır. Geniş paskara masasına uygun olarak ise özel bir beze ihtiyaç vardır. Sadece bu modele uygun olarak üretilmiş olan geniş paskara bezimiz keçeden imal edilmiştir. Ev tipi süngerli ütü masası kılıfı dışında keçenin ısıya dayanıklı olması bu konuda tercihimizdir.

Ev Tipi Ütü Masası Bezi

Ev tipi ütülerde artık profesyonel olarak kullanılan ütülerden oluşabilmektedir. Daha konforlu ve profesyonel ütü yapmak isteyen bireyler ya da büyük haneli müstakil evlerin çamaşırhanelerinde kullanılan ürünlerimize özel masa bezi ürünlerimiz bulunmaktadır. Klasik ütü masası örtü ve kılıflarından kurtulmak isteyen, sürekli kılıfların düşmesi ya da kumaşa zarar vermesinden şikâyetçi olan kişiler evde ütü yaparken ütü masası kılıfı keçeli modellerimizi tercih etmektedirler. Birbirinden renkli silikon altlık ve teflon altlıklarla daha keyifli bir ütü işlemi yapacaksınız. Sizin için ütülemek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Konforlu ve yorulmadan ütü deneyimi için hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Dar Paskara Bezi
Yeni İndirim
Keçeli, Isıya Dayanıklı, Mavi..
0,00TL kdv + 0,00TL
* Kutulu, Isıya Dayanıklı, Yeşil, Logolu, 135 x 50 cm..
150,00TL kdv + 125,00TL
Keçeli, Isıya Dayanıklı, Mavi..
180,00TL kdv + 150,00TL
Keçeli, Isıya Dayanıklı, Mavi..
60,00TL kdv + 50,00TL
Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)