WhatsApp
Menü
Your Cart

Doğalgazlı Buhar Kazanları

Doğalgazlı Buhar Kazanları

Doğalgazlı Buhar Kazanları

Buhar kazanlarının kullanım alanı her geçen gün artış göstermektedir. Buhar kullanımının M.Ö. 287–212 yıllarına dayandığı düşünüldüğünde, yenilenebilir enerjinin kullanılmasıyla birlikte doğalgazlı buhar kazanları üretilmeye başlanmıştır. Buhar kazanları bu anlamda daha fazla alanda kullanım yeri bulmuştur. Buhar endüstriyel alanda ihtiyaç duyulan ve özel sistemlerle elde edilen maddenin gaz halidir. Sizlere buhar kazanlarımız ile hizmet vermekten gurur duyarız.

Doğalgaz Buhar Kazanları Kullanım Alanları

Enerji ve kimyasal maddelerde taşıyıcısı görevi üstlenmektedir. Endüstride kullanılan su buharı sterilizasyon, türbin ve elektrik üretiminde kullanılmaktadır. Lpg ve doğalgaz ile çalışabilen doğalgazlı buhar kazanı ürünlerimiz birçok alanda yaygındır.

Doğalgaz buhar kazanları kullanım alanları;

 • Buhar türbini
 • Buharlı ısıtıcılar
 • Kimyasal proses
 • İnşaat malzemeleri üretim
 • Kâğıt imalat
 • Gübre sanayisi
 • Gıda sanayi sterilizasyon
 • Kauçuk vulkanizasyon
 • Rafineri
 • Ahşap İşleme
 • Ütü gerektiren işler

Bunun gibi birçok endüstri işlerinde kullanılan doğalgazlı buhar kazanı gaz halinde buharından yararlanılan bir makinedir. Buhar kazanı olarak sunduğumuz doğalgazlı buhar kazanı fiyatları sizlere özel olarak oluşturulmuştur.

Doğalgazlı Ütü Kazanı

Doğalgazlı ya da LPG ile kullanıma uygun olan doğalgazlı ütü kazanı 220 V ile 380 V elektrik gücüne sahiptir. 80 kg/h buhar üretimi, 4 bar çalışma basıncı, 0,75 KW pompa gücüne sahiptir. 224 kg ağırlığa sahip olan buhar kazanlarımız isteğe göre doğalgaz ya da LPG ile kullanılmaktadır.

Süt Pişirme Kazanı

Doğalgazlı buhar kazanının gıda endüstrisinde kullanımı yoğundur. Gerekli süt ürünü sterilizasyon ya da süt kaynatma işleminin yapıldığı buhar kazanlarımız gıda üretiminde yerini almaktadır. Sıfır ya da süt kaynatma kazanı fiyatları ikinci el olarak sizlere hizmet vermekteyiz.

Doğalgazlı Buhar Kazanı Çalışma Prensibi

Buhar kazanı, atmosfer basıncından daha yüksek bir basınçla hareket eden, kapalı olarak kullanılan bir materyaldir. Özel kapağı sayesinde içerisinde buhar üretimi ve sıcaklığı daha yüksek olur. Kullanım alanları genellikle fabrika, endüstri gibi büyük kapasite buhar ihtiyacı olan alanlarda kullanılmaktadır. Gaz ile ısının ayarlanması daha yüksek basınç üretir. Gıda alanında sterilize işleminin yapılması zorunludur. Özellikle süt pişirme kazanı fiyatı oldukça makul olup, süt kaynatma işleminin verimli yapılmasını sağlar.

Ütü Buhar Kazanı

Bazı buhar kazanları daha düşük seviyede kullanım ihtiyacı olan alanlarda kullanılabilir. Doğalgaz buharlı kazanlar ise daha büyük fabrikalarda ve endüstri sektöründe kullanılmaktadır. Yüksek kapasitede üretim yapan tekstil üretim alanlarında da yüksek adet ütü gerektirdiğinden doğalgaz ya da LPG ile çalışan buhar kazanlarına ihtiyaç duyulabilir. Buhar kazanlarımız kaliteli ve sıfır olarak sunulmaktadır.

İkinci el buhar kazanı ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçmeniz mümkündür. Özel ayarlanabilir sisteme sahip olan doğalgaz buhar kazanımız, sizin kontrolünüzde olarak çalışmaktadır. Uzun süreli kullanıma uygun olup, üzerinde yer alan, göstergeler ile buhar bar ayarını, işlev özelliklerinin ayarlamasını yapabilirsiniz. Firmamız sayfasından, telefon ya da sepete ekleyerek, istediğiniz doğalgaz buhar kazanına hemen sahip olabilirsiniz.

Buhara ihtiyaç duyulan her alanda kullanılır. Lpg veya doğalgaz ile çalışır. Çift emniyetli olduğundan 0 Emniyetli ve Patlama riski kesinlikle yoktur. fiyat isteyiniz  ELEKTRİK GÜCÜ : 220V & 380VBUHAR ÜRETİMİ : 80 Kg/hÇALIŞMA BASINCI  : 4 BarREZİSTANS GÜCÜ &nbs..
156.000,00TL kdv + 130.000,00TL
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)